domy - wille - rezydencje - dwory - posiadłości - pałace - zamki

ID-10053718Większość Polaków chciałaby zamieszkać w domku jednorodzinnym. Zdecydowanie wolimy przestronne pomieszczenia, cenimy też nader wszystko prywatność i niezależność. To właśnie główne atuty, dzięki którym domy wygrywają z mieszkaniami w blokach. Często osoby wykonujące jakąś działalność gospodarczą, chciałyby móc prowadzić ją blisko swojego miejsca zamieszkania. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest dom z przyległym warsztatem.

Jeśli chcielibyśmy zamieszkać w domu i wykonywać blisko działalność gospodarczą, to powinniśmy rozważyć zakup domu z warsztatem. Taka sama sytuacja dotyczy właścicieli nieruchomości, którzy wprawdzie posiadają już dom, jednak jest on oddalony od miejsca, w którym prowadzą działalność zarobkową.
Jeżeli zatem chcielibyśmy kupić dom, który miałby wydzieloną część na miejsce pracy. To zdaje się to być idealnym rozwiązaniem dla większości drobnych przedsiębiorców. Posiadanie domu z warsztatem posiada kilka podstawowych zalet: nie ponosimy comiesięcznych kosztów wynajmu powierzchni biurowej lub warsztatowej i oszczędzamy cenny czas, jaki stracilibyśmy normalnie na dojazdy do miejsca pracy. Poza tym w każdej chwili, jeśli potrzebujemy czegoś z domu lub chcemy się po prostu udać na posiłek lub krótką przerwę, od domowego zacisza dzieli nas kilka kroków.

Jak kształtują się ceny tego typu nieruchomości? Postanowiliśmy zweryfikować to na podstawie ofert w WGN.

Już za kwotę 119.000 PLN możemy nabyć nieruchomość z możliwością prowadzenia działalności usługowo – handlowej. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 300,00 m2, jest on usytuowany na działce o powierzchni 345,00 m2. Dom znajduje się w ścisłym centrum Żarek, w województwie dolnośląskim.

We Wschowie w województwie lubuskim na sprzedaż wystawiono dom z warsztatem o powierzchni 100,00 m2, znajdujący się na działce o powierzchni 500,00 m2. Sprzedający życzy sobie za dom kwoty 160.000 PLN. Jest to budynek 2.kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. W jego skład wchodzi mieszkanie o powierzchni 100m2 na pierwszym piętrze, poddasze użytkowe, a także warsztat i lokal z przeznaczeniem handlowo-usługowym wraz z zapleczem socjalnym, WC o powierzchni 150m2, który usytuowany jest na parterze.

W województwie wielkopolski, w Ostrowie Wielkopolskim, do sprzedani jest dom z dwoma garażami na działce o powierzchni 1.130,00 m2. Powierzchnia użytkowa części mieszkalnej wynosi 69,9 m2, natomiast powierzchnia użytkowa garaży, które mogą zostać przeznaczone np. na założenie warsztatu samochodowego – 50,7 m2. Cena nieruchomości to 320.000 PLN.

Za kwotę 430.000 PLN możemy stać się właścicielami domu z warsztatem usytuowanego w województwie łódzkim, tuż pod Wieluniem. Dom o powierzchni całkowitej 793,49 m2 położony jest na działce o powierzchni 14.999,00 m2. W skład nieruchomości wchodzi budynek mieszkalny z częścią garażowo-gospodarczą w trakcie budowy, a także częścią socjalno-biurową i garażowo-magazynową.

Jeśli interesowałaby nas nieruchomość w Tczewie, w województwie pomorskim, to na sprzedaż wystawiono tam dom z warsztatem położony bezpośrednio przy drodze krajowej nr 91. Na parterze domu znajduje się przestronny salon, jasna kuchnia, łazienka oraz przedpokój. To właśnie tutaj zlokalizowane jest także pomieszczenie biurowe połączone przejściem z halą warsztatową, które obecnie pełni funkcję pokoju. Dom ma powierzchnię całkowitą 461,07 m2, i usytuowany jest na działce o powierzchni 941,00 m2. Oferent żśyczy sobie za tę nieruchomość kwoty 780.000 PLN.

Dom z warsztatem usytuowany w Kobylnicy, w województwie pomorskim, został wystawiony na sprzedaż za kwotę 990.000 PLN. Działka ma powierzchnię 2.600,00 m2. Znajduje się na niej 200.metrowy dom wolnostojący z warsztatem rzemieślniczo-produkcyjnym. Do domu przynależą dwie przyległe hale produkcyjne o powierzchni: 200 i 300 metrów kwadratowych.

Najdroższą ofertą w WGN jest dom z warsztatem wystawiony na sprzedaż za kwotę 4.000.000 PLN. Na nieruchomość składa się dom o powierzchni 240,00 m2, który usytuowany jest na działce o powierzchni 7.400,00 m2. Do domu przynależy warsztat metalurgiczny wraz z wszystkimi potrzebnymi urządzeniami. Działka jest natomiast w całości zagospodarowana, podwórze wyłożone jest kostką brukową. Istnieje możliwość kontynuacji prowadzonej w warsztacie działalności lub wykorzystania nieruchomości na dowolny cel gospodarczy.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Comments are closed.

WGN - Nieruchomości sp. z o.o., ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław, tel. 71 377 84 00